fbpx

Струмица со нов случај на инфициран од Ковид-19

 Струмица со нов случај на инфициран од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.358 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје – 13• Тетово – 5• Гостивар, Струмица-1 и Дебар – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 2 оздравени пациенти од:

• Скопје – 2.

Досега во земјата се направени вкупно 930.540 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.922, бројката на оздравени пациенти е 150.170, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 265

Share via
Copy link