fbpx

Едно лице повредено по физичка пресметка во Струмица

 Едно лице повредено по физичка пресметка во Струмица

На 15.12.2022 во 18.30 часот, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода Д.М.(41) и М.А.(37), двајцата од Струмица, затоа што околу 15:00 часот во дом на улица „Бетовенова“ во Струмица учествувале во физичка пресметка помеѓу повеќе лица, при што употребиле остри и тврди предмети со кои му нанеле повреди на Ј.С.(60) од Струмица, соопштија денеска од СВР Струмица.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link