fbpx

Кај пет струмичани пронајдена марихуана, таблети и дробилка

 Кај пет струмичани пронајдена марихуана, таблети и дробилка

На 26.09.2020 во 23.00 часот во СВР Струмица биле лишени од слобода И.Л.Б.(19), Ј.К.(20), Ј.П.(26), Г.М.(22) и Ф.М.(22), сите од Струмица, затоа што кај нив биле пронајдени марихуана, таблетки со виолетова боја и дробилки. Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Share via
Copy link