fbpx

„Комуналец“: заради дефект на главна водоводна линија неколку улици без вода

 „Комуналец“: заради дефект на главна водоводна линија неколку улици без вода

Заради работа на отстранување дефект на главна водоводна линија ф-250 на улица „Крушевска Република“, улиците „Балканска“, „Крушевска Република“, „Киро Абравшев“ и дел од булевар „Маршал Тито“ ќе останат без вода, сопштија денеска од ЈПКЛД „Комуналец“.

Оттаму додаваат дека заради обемноста на дефектот екипите остануваат да работат се до отстранување на дефектот и нормализирање на состојбата.

Share via
Copy link