fbpx

Ковид статистика:Во Струмица нема нови случаи

 Ковид статистика:Во Струмица нема нови случаи

Во последните 24 часа се направени 3.227 тестирања, а регистрирани се 21 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 11• Скопје и Куманово – по 3• Струга -2• Гостивар и Штип – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани сe 7 оздравени пациенти од: • Скопје и Куманово – по 2• Битола, Тетово и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 914.381 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.823, бројката на оздравени пациенти е 150.139, на починати е 5.487, а бројот на активни случаи изнесува 197

Share via
Copy link