fbpx

Кривична пријава за жител на Баница за напади на таксист и полицаец

СВР Струмица поднесе кривична пријава против Т.М. (38) од село Баница, поради постоење основано сомнение за сторени кривични дела „разбојништво“ и „спречување службено лице во вршење службено дејствие“, соопштија денеска од МВР.

На 13.06.2023 околу 22:30 часот во село Баница, пријавениот физички нападнал такси возач со кој се превезувал и му го одзел мобилниот телефон, по што на 14.06.2023 околу 00:30 часот, физички нападнал полициски службеник кој го забележал и се обидел да го легитимира.

Share via
Copy link