fbpx

Кривична за радовишанец за обљуба врз малолетничка

 Кривична за радовишанец за обљуба врз малолетничка

Денеска ОВР Радовиш до Основен суд Струмица поднесе кривична пријава против С.М. (26) од Радовиш, поради постоење сомнение дека ноќта меѓу 20/21 април во Радовиш осомничениот извршил обљуба врз малолетничка.

С.М. е лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.

Share via
Copy link