fbpx

Министерката Тренчевска меѓу струмичани на одбележувањето на Водици

 Министерката Тренчевска меѓу струмичани на одбележувањето на Водици

Министерката за труд и социјална политика, Јована Тренчевска, денеска присуствуваше на церемонијата на положувањето на крстот во осветените води во базенот „Аквариус“ во Струмица по повод големиот христијански празник Водици.

На одбележувањето присуствуваа голем број граѓани и претставници на Општина Струмица.

Share via
Copy link