fbpx

Нови цени на горивата од полноќ

 Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 59,50 (денари/литар).

Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 61,50 (денари/литар)

Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 51,50 (денари/литар)

Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 51,50 (денари/литар)

Мазут М-1 НС – 27,481 (денари/килограм).

Share via
Copy link