fbpx

Одбележан патрониот празник на СОУ „Никола Карев“

 Одбележан патрониот празник на СОУ „Никола Карев“

Со пригодна свеченост денеска беше одбележан патрониот празник на Средното општинско училиште „Никола Карев“.

На одбележувањето покрај професори и ученици присуствуваа и претставници на општина Струмица и повеќе гости – пријатели на училиштето.

По положувањето на свежо цвеќе пред спомен бистата на Никола Карев, настапија членови на драмската секција и училишниот бенд.

Share via
Copy link