fbpx

По седум дена без нови, денес 3 случаи на Ковид-19 во Струмица

 По седум дена без нови, денес 3 случаи на Ковид-19 во Струмица

Во последните 24 часа се направени 2.873 тестирање, а регистрирани се 16 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 4• Скопје и Струмица – по 3• Куманово – 2• Прилеп, Гостивар,Охрид и Струга – по 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани се 4 оздравени пациенти од:

• Скопје – 2• Куманово и Кратово – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 894.904 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.732, бројката на оздравени пациенти е 150.104, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 142

Share via
Copy link