fbpx

Полициски билтен: Два физички напади во Струмица

 Полициски билтен: Два физички напади во Струмица

Вчера во 10:30 часот во Полициската станица Струмица, Н.Р.(62) од Струмица пријавил дека околу 10.00 часот на улица „Неретва“ во Струмица бил физички нападнат од Н.Р.. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 08.02.2022 во 13.00 часот во Полициската станица Струмица, Ф.У.(27) од Струмица пријавила дека околу 11.00 часот на улица „Сава Ковачевиќ“ во Струмица била физички нападната од две лица. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link