fbpx

Полициски билтен: Физички напад и пресметка во Баница и Просениково

 Полициски билтен: Физички напад и пресметка во Баница и Просениково

Вчера во 16:30 часот во Полициската станица Струмица, З.Д.(42) од село Баница, Струмичко, пријавил дека околу 15:30 часот во село Баница бил физички нападнат од И.В.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 21.09.2021 година во 03:15 часот во Полициската станица Струмица, И.М.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 00.45 часот во село Просениково бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помегу И.М., К.М. и нивните две малолетни деца, од една страна и Н.М., Д.М., О.М., Ф.М. и Д.К., од друга страна.

По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link