fbpx

Полициски билтен: физички напади во Баница и на улица „Бетовенова“

 Полициски билтен: физички напади во Баница и на улица „Бетовенова“

На 02.06.2022 во 15:45 часот во Полициската станица Струмица, Б.Ѓ.(38) од село Баница, струмичко, пријавил дека околу 07:30 часот во село Баница неговиот малолетен син бил физички нападнат од Т.Д.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираа денеска од СВР Струмица.

На 02.06.2022 во 22:15 часот во Полициската станица Струмица, Т.Ј.(42) од Струмица пријавил дека околу 18:00 часот на улица „Бетовенова“ во Струмица бил физички нападнат од З.Б.(41) од Струмица. Истиот ден, во 22:50 часот и З.Б. пријавила дека била физички нападната од Т.Ј..
По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link