fbpx

Полициски билтен: физички напади во Чалакли и во обложувалница во Струмица

 Полициски билтен: физички напади во Чалакли и во обложувалница во Струмица

На 14.11.2021 година во 09:10 часот во Полициска станица Валандово, Ш.И.(52) од село Чалакли, валандовско, пријавил дека околу 09:00 часот во село Чалакли бил физички нападнат од Р.М.(36) од истото село. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 14.11.2021 година во 18:20 часот во Полициска станица Струмица, А.Б.(23) од село Русиново, беровско, пријавила дека околу 17:55 часот во спортска обложувалница во Струмица била физички нападната од едно лице. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link