fbpx

Полициски билтен: Физички напади во Марвинци и Просениково

 Полициски билтен: Физички напади во Марвинци и Просениково

Вчера во 17:00 часот во Полициската станица Валандово, М.П. од село Марвинци, валандовско,  пријавил дека околу 15.00 часот во неговото дворно место бил физички нападнат од И.Ш. од село Градско.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

На 03.03.2021 во 22:40 часот во Полициската станица Струмица С.Х. (38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека околу 19.00 часот пред продавница во селото бил физички нападнат од П.Н.

Полициска станица Струмица презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Share via
Copy link