fbpx

Полициски билтен:Физички напад во Струмица, десет лица не носеле заштитни маски

 Полициски билтен:Физички напад во Струмица, десет лица не носеле заштитни маски

Вчера во 13:30 часот во Полициската станица Струмица, Т.С.(25) од Струмица пријавил дека околу 13.00 часот на ул.„Јајце“ во Струмица бил физички нападнат од А.М.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот (15.02/16.02.2021), по однос на Уредбата за задолжително носење заштита на лицето, евидентирано е дека на ниво на Секторот за внатрешни работи Струмица 10 лицa не ја почитувалe, од кои 7 во Гевгелија и 3 во Валандово и ќе следуваат соодветни мерки.

Share via
Copy link