fbpx

Полициски билтен:физички напади во Нов Дојран и Василево

 Полициски билтен:физички напади во Нов Дојран и Василево

На 25.01.2021 година во 09:20 часот во Полициско одделение Нов Дојран Г.Д. (48) од Скопје пријавила околу 07.00 часот во Нов Дојран била физички нападната од В.Ц.

На 25.01.2021 година во Полициска станица Струмица Н.Н. (59) од село Василево пријавил дека на 24.01.2021 година околу 15:00 часот во нивното дворно место во село Василево, неговата сестра Н.Н. (66) била физички нападната од Б.И. од село Василево.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случаите.

Share via
Copy link