fbpx

Полициски билтен:физички напади во салон на телекомуникациски оператор и кај „Софилар“

 Полициски билтен:физички напади во салон на телекомуникациски оператор и кај „Софилар“

Вчера во 13:05 часот Ф.Д.(46) од с.Василево пријавила дека околу 11:00 часот во салон на телекомуникациски оператор била физички нападната од Н.Н., вработен во салонот.

Се работи на расчистување на случајот.

На 07.11.2020 во 17:30 часот било пријавено дека на место викано ,,Софилари“ во Струмица, Н.С. бил физички нападнат од И.В. и С.В., двајцата од село Баница.

Се работи на расчистување на случајот.

Share via
Copy link