fbpx

Полициски билтен:физички нападнат контролор на зонско паркирање

Вчера во 13:00 часот во СВР Струмица, Ф.М.(44) од Струмица пријавил дека околу 12:30 часот додека бил на работа заедно со М.К. како контролори на зонско паркирање во Струмица по претходна расправија бил физички нападнат од едно лице. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link