fbpx

Полициски билтен:пријавена обљуба врз малолетничка, физички напад на „Бетовенова“

 Полициски билтен:пријавена обљуба врз малолетничка, физички напад на „Бетовенова“

Вчера во 20:00 часот во СВР Струмица, 41 годишна жителка на Струмица пријавила дека била извршена обљуба врз нејзината малолетна ќерка од страна на И.А. од село Старо Балдовци. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 11.12.2020 во 13,45 часот во СВР Струмица, Ф.М.(36) од Струмица пријавил дека околу 13:00 часот на улица „Бетовенова“ во Струмица бил физички нападнат со метален предмет од Р.А. и С.А. при што му било оштетено и неговото возило.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share via
Copy link