fbpx

Приведен крадец во Струмица

 Приведен крадец во Струмица

Денеска во 10:00 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода турскиот државјанин Y.C.(37), соопштија денеска од МВР.

Тој се сомничи дека на 31.07.2023 година на улица „Мајка Тереза“ во Струмица одзел пари од лице од Струмица.

По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Share via
Copy link