fbpx

Tags : приведен крадец

Приведен крадец во Струмица-со закана одзел повеќе производи

На 21.04.2024 во 01:10 часот во Струмица, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Ѓ.М.(36) од Пехчево. Тој се сомничи дека на 20.04.2024 во 22:45 часот во продажен објект во Струмица со закана кон вработената одзел повеќе производи, соопштија денеска од МВР. Лицето било задржано во Полициската станица Струмица и за настанот бил […]

Приведен крадец во Струмица, одземеното ќе биде вратено на сопственикот

Од СВР Струмица денеска соопштија дека вчера во 11:30 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица. Тој се сомничи дека претходно во Струмица, од возило одзел паричник. Кај него биле пронајдени украдените пари и ќе бидат вратени на сопственикот. Лицето било задржано во Полициската […]

Приведен крадец од Струмица кој украл 179 кутии цигари

МВР соопшти дека вчера во 16:20 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода Г.П.(41) од Струмица. Тој се сомничи дека претходно во Струмица, од возило за дистрибуција на цигари одзел повеќе кутии цигари. Кај него биле пронајдени 179 кутии разновидни цигари. Лицето било задржано во Полициската станица […]

Приведен крадец во Струмица

Денеска во 10:00 часот во Струмица полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода турскиот државјанин Y.C.(37), соопштија денеска од МВР. Тој се сомничи дека на 31.07.2023 година на улица „Мајка Тереза“ во Струмица одзел пари од лице од Струмица. По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Приведен крадец во Струмица

Вчера во 10:00 часот полициски службеници од СВР Струмица го лишиле од слобода Г.П.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека ноќта на 30/31.05.2023 извршил четири кривични дела „тешка кражба“ во автомобил и апарати за кафе на подрачјето на Струмица, при што одзел пари и други предмети. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, […]

Приведен крадец од Гевгелија, кој украл марихуана од просторија на

Секторот за внатрешни работи Струмица- Одделение за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Г.Ј.(34) од Гевгелија поради постоење основи на сомнение дека сторил три кривични дела: „тешка кражба“ „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „загрозување на сигурноста“, соопштија денес од МВР. […]