fbpx

Приведено лице во Радовиш за доиздржување на затворска казна

Вчера во 20:35 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Ф.Ш.(38) од село Зрновци, општина Зрновци, соопштија денеска од СВР Струмица.

Тој бил баран по потерница врз основа на наредба од Казнено-поправната установа Затвор Штип за доиздржување на затворска казна во времетраење од една година и 7 месеци за сторени кривични дела „загрозување на сигурноста“ и „фалсификување исправа“.

Лицето било предадено во установата за доиздржување на казната. 

Share via
Copy link