fbpx

Пронајден починат маж во Василево

На 10.07.2023 било пријавено дека покрај хидрофор од куќа во село Василево, струмичко, бил пронајден починат Г.Г.(33), соопштија денеска од СВР Струмица.

Од страна на лекар од Општата болница Струмица била констатирана смрт, предизвикана од струен удар.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица, а телото на починатиот било дадено на семејството.

Share via
Copy link