fbpx

Tags : починат маж

Во гевгелиско Селемли пронајден починат маж

МВР соопшти дека вчера во 09:40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека во куќа во село Селемли, гевгелиско, бил пронајден починат 43-годишен маж. Од страна на лекар од Итна медицинска помош Гевгелија била констатирана смрт, а увид на местото извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител од […]

Пронајден починат маж во Василево

На 10.07.2023 било пријавено дека покрај хидрофор од куќа во село Василево, струмичко, бил пронајден починат Г.Г.(33), соопштија денеска од СВР Струмица. Од страна на лекар од Општата болница Струмица била констатирана смрт, предизвикана од струен удар. Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица, а телото на починатиот било дадено […]

Пронајден починат маж во Валандово во зграда во изградба

Вчера во 19.25 часот во ОВР Валандово било пријавено дека во подрумски простории во зграда во изградба на ул.„Маршал Тито“ во Валандово бил пронајден починат Д.М.(37) од Валандово, соопштија денеска од СВР Струмица. Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на обдукција. Увид на местото извршила […]

Полициски билтен: одземени ловечки пушки, физички напади во Богданци и

На 30.01.2022 во периодот од 04.00 до 08.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица, полициски службеници во координација со вработени во Јавно претпријатие „Национални шуми“ и Шумска полиција спровеле акциска контрола за санкционирање на кривични дела и прекршоци од Законот за оружје, Законот за ловство, Кривичниот законик и други. Контролата била спроведена […]