fbpx

Се уште е активен пожарот на отворено кај Сушево и Злеово

 Се уште е активен пожарот на отворено кај Сушево и Злеово

Центарот за управување со кризи (ЦУК) вечерва соопшти дека пожарот на отворено кој вчера попладне започна на територијата на Општина Василево, кај селата Сушево и Злеово се уште е активен.

Во текот на денот пожарот се разгори и се приближи во непосредна близина на Сушево, а во гаснењето учествуваат два полициски хекликоптери, а на терен е екипа на ТППЕ Струмица.

Фото: ЦУК

Share via
Copy link