fbpx

Со закана со нож му го одзел мобилниот телефон на таксист и побегнал

 Со закана со нож му го одзел мобилниот телефон на таксист и побегнал

На 29.08.2020 во 23,30 часот Р.С.(63) од Струмица пријавил дека во Струмица додека превезувал едно лице во неговото такси возило, тоа најпрво му ги одзело клучевите од бравата, а потоа со закана со нож му го одзел мобилниот телефон по што го напуштил местото на настанот.

Се работи на расчистување на случајот.

Извор: Билтен на МВР

Share via
Copy link