fbpx

Струмица шест денови без нов случај на Ковид-19

 Струмица шест денови без нов случај на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.760 тестирање, а регистрирани се 4 нови случаи на КОВИД-19:

• Скопје и Тетово – по 2.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани се 6 оздравени пациенти од: • Велес и Кичево – по 2• Битола и Свети Николе – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 890.381 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.710, бројката на оздравени пациенти е 150.073, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 151

Share via
Copy link