fbpx

Струмица со еден нов случај и еден оздравен од Ковид-19

 Струмица со еден нов случај и еден оздравен од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на КОВИД-19:

Скопје – 15, Тетово – 8, Куманово – 4, Гостивар – 3, Кичево – 2, Битола, Струмица-1, Кочани Радовиш и Дебар – по 1.

· Регистрирани сe 23 оздравени пациенти од: Тетово – 10, Скопје – 4, Куманово – 3, Кичево – 2, Гостивар, Штип, Струмица-1 и Кочани – по 1.

· Не се пријавени починати лица.

Досега во земјата се направени вкупно 989.214 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 156.543 бројката на оздравени пациенти е 150.422, на починати е 5.494, а бројот на активни случаи изнесува 627.

Share via
Copy link