fbpx

Струмица со тројца оздравени, нема нови случаи на Ковид-19

 Струмица со тројца оздравени, нема нови случаи на Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 2.743 тестирање, а регистрирани се 9 нови случаи на КОВИД-19:

• Тетово – 6• Гостивар – 2• Охрид – 1.

Не се регистрирани починати пациенти.

Регистрирани се 10 оздравени пациенти од:

• Скопје – 5• Струмица – 3• Крива Паланка и Кичево – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 897.647 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.741, бројката на оздравени пациенти е 150.114, на починати е 5.486, а бројот на активни случаи изнесува 141

Share via
Copy link