fbpx

Струмица втор пат без нови случаи од Ковид-19, нема починати ниту оздравени

 Струмица втор пат без нови случаи од Ковид-19, нема починати ниту оздравени

Во последните 24 часа се направени 3.109 тестирања, а регистрирани се 16 нови случаи на КОВИД-1 од:

• Скопје – 8• Куманово – 2• Битола, Тетово, Гостивар, Струга, Гевгелија и Свети Николе – по 1.

Пријавени се вкупно 7 починати лица:

2 лица од Скопје (77г и 73г) и по едно лице од Битола (67г), Тетово (71г), Кичево (80г), Кавадарци (86г) и Кочани (70г).

Регистрирани се 38 оздравени пациент од:

• Скопје – 17• Велес и Радовиш – по 4• Охрид – 3• Тетово, Кавадарци, Кичево и Македонски Брод – по 2• Пробиштип и Македонска Каменица – по 1.

Досега во земјата се направени вкупно 807.837 тестирања на Ковид-19.Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.379, бројката на оздравени пациенти е 148.910, на починати е 5.442, а бројот на активни случаи изнесува 1.027

Share via
Copy link