fbpx

Tags : 08.09.29020

Нови позитивни на ковид-19 во Струмица и Гевгелија, вкупно 99

Во последните 24 часа се направени 1384 тестирања, а регистрирани се 99 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 33-Куманово 7-Штип 5-Прилеп 6-Тетово 4-Струга 2-Велес 2-Битола 6-Охрид 14-Гостивар 1-Гевгелија 1-Струмица 1-Крива Паланка 1-Кочани 6-Македонски Брод 3-Виница 1-Делчево 6 Починати се 8 лица, два пациенти од Тетово (60г. и 71г.), од Делчево (78г.), Струга (63г.), Скопје (59г.), […]