fbpx

Tags : Џио Струмица

Лука Костиќ е најново засилување за Џио Струмица

Во исклучително активниот преоден рок, по ангажманот на неколку докажани играчи, Џио Струмица ги обезбеди услугите и на Лука Костиќ – најперспективниот македонски одбојкар, којшто минатата натпреварувачка сезона ја мина во Црна Гора, во дресот на Будуќност. Костиќ лани беше на поширокиот список на селекторот Никола Матијашевиќ за настап на Европското првенство во групата во […]

Џио Струмица против Омонија Никозија во 1/16 финалето на Челинџ

Омонија Никозија од Кипар е противникот на шампионот Џио Струмица во 1/16 финалето на ЦЕВ Челинџ купот, објавија пред малку на официјалната страница на Џио Струмица. Нашите одбојкари се домаѓини на првиот натпревар, кој треба да се одигра меѓу 8 и 10 октомври во Струмица, а реваншот е меѓу 13 и 15 октомври на Кипар. […]

Прв професионален договор на Савовски со Џио Струмица

Одбојкарскиот клуб ЏИО Струмица продолжува со процесот на подмладување на тимот и грижа за најголемите македонски одбојкарски надежи. Средниот блокер Филип Савовски го потпиша првиот професионален договор со шампионскиот тим и со своите 206 сантиметри на 18 години претставува еден од најголемите македонски потенцијали за репрезентативната одбојкарска приказна. Савовски го следи патот на одбојкарскиот развој […]

Славе Наков и Филип Николовски остануваат со шампионот

Одбојкарскиот клуб ЏИО Струмица ги продолжи договорите на македонските репрезентативци Славе Наков и Филип Николовски за уште една сезона. -За нив нема поголем предизвик од европската сезона која што претстои на нашиот тим каде што веруваме ќе се претставиме во одлично светло. Тие со нивното искуство од последното репрезентативно натпреварување на Европското првенство во Словенија […]

Џио Струмица го продолжи договорот и со Тиме Ричлиев

Актуелниот македонски одбојкарски шампион Џио Струмица продолжува со формирање на тимот за новата сезона. Откако претходно раководството на Џио Струмица потпиша договори со Владо Милев и со Васе Михаилов и го продолжи договорот на Ристо Николов, струмичани го обезбедија потписот и на Тиме Ричлиев. Ричлиев беше дел од тимот кој доминираше во македонскиот шампионат минатите […]

И Васе Михаилов повторно ќе го облече дресот на Џио

Откако ги обезбеди услугите на Владо Милев, Џио Струмица потпиша договор со уште еден македонски репрезентативец – Васе Михаилов. Искусниот, 34 годишен одбојкар, којшто игра на позицијата примач, цела кариера од натпреварувачката 2005-та/2006-та до лани ја мина во својот матичен клуб, а минатата сезона настапуваше за Вардар. Само по една година во главниот град, Михаилов […]

Владо Милев се врати во Џио Струмица

Македонскиот одбојкарски репрезентативец Владо Милев потпиша договор со матичниот клуб Џио Струмица и по тринаесетгодишна интернационална кариера повторно ќе игра во нашиот домашен шампионат, објави Одбојкарската федерација на Македонија на својата официјална страница. Покрај тоа што ќе биде големо играчко засилување за најуспешниот тим во последната деценија кај нас, Милев ќе ја извршува и функцијата […]