fbpx

Tags : Дрвош

Пожарникарите го пронајдоа и извлекоа телото на удавеното момче на

По пребарувањето на водите во браната кај село Дрвош, тим од пожарникари-спасители од ТППЕ Струмица успеа да го пронајде и извлече безживотното тело на 29 годишното момче што исчезна пред 7 дена. На 16 јули во 13:30 часот во полицијата од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, […]

Се санираат штетите од вчерашното невреме во селото Дрвош

По поројниот дожд од вчера, денеска интензивно се работи на санација на штетите на улиците во Дрвош и поправка на водоводната и електричната мрежа во населените места, објави градоначалникот на Босилово, Ристо Манчев. Според него, од вчерашното невреме има штети и на водоводната мрежа во село Моноспитово.

Се асфалтираше улица во Дрвош

-Денес започнавме со асфалтирање на улица во населеното место Дрвош во должина од 560 метри. Општина Босилово ќе продолжи со активности за подобрување на условите за живот на сите граѓани, објави градоначалникот на Босилово, Ристо Манчев.