fbpx

Пожарникарите го пронајдоа и извлекоа телото на удавеното момче на браната кај Дрвош

 Пожарникарите го пронајдоа и извлекоа телото на удавеното момче на браната кај Дрвош

По пребарувањето на водите во браната кај село Дрвош, тим од пожарникари-спасители од ТППЕ Струмица успеа да го пронајде и извлече безживотното тело на 29 годишното момче што исчезна пред 7 дена.

На 16 јули во 13:30 часот во полицијата од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, влегол во водите од браната во близина на село Дрвош, струмичко и не излегол.

Share via
Copy link