fbpx

Tags : пронајдено

ЦУК: ПРОНАЈДЕНО Е ТЕЛОТО НА ДАВЕНИКОТ ВО ДОЈРАНСКО ЕЗЕРО

Регионалниот ЦУК Струмица денеска информира дека телото на давеникот во Дојранско Езеро, кој исчезнал во водата кон пладне, доцна попладне пред стемнување е пронајдено. Инаку, станува збор за И.З.(42) од Штип, со престој во Германија. Телото на давеникот веднаш не е пронајдено заради тоа што во езерото има многу трски, алги, а и слаба е […]

Пожарникарите го пронајдоа и извлекоа телото на удавеното момче на

По пребарувањето на водите во браната кај село Дрвош, тим од пожарникари-спасители од ТППЕ Струмица успеа да го пронајде и извлече безживотното тело на 29 годишното момче што исчезна пред 7 дена. На 16 јули во 13:30 часот во полицијата од Итна медицинска помош било пријавено дека околу 13.00 часот М.П.(29) од село Дабиле, струмичко, […]

Пронајдено исчезнатото деветгодишно дете од село Јаргулица

Денеска (23.03.2022) околу 10>30 часот во атар на село Покрајчево, радовишко, полициски службеници од Полициската станица Радовиш го пронашле малолетникот Д.И.(9) од с.Јаргулица, радовишко. На 22.03.2022 во 22:20 часот во Полициската станица Радовиш, неговиот татко Љ.И.(41) пријавил дека тој се оддалечил од домот. Веднаш по пријавувањето, полициски службеници од Полициската станица Радовиш, екипа од Територијалната […]