fbpx

Tags : еден починат

Во Струмица нови 24 новозаразени, еден починат и 18 оздравени

Во последните 24 часа се направени 2688 тестирања, а регистрирани се 641 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 325-Куманово 26-Дебар 1-Штип 25-Прилеп 38-Тетово 25-Струга 5-Велес 10-Битола 14-Охрид 10-Кавадарци 25-Гостивар 11-Гевгелија 20-Струмица 24-Крива Паланка 9-Радовиш 5-Крушево 1-Кочани 10-Пробиштип 3-Демир Хисар 2-Пехчево 2-Берово 3-Валандово 3-Виница 3-Делчево 2-Кратово 3-Свети Николе 3-Кичево 18-Ресен 8-Неготино 7. Починати се 12 лица, […]

Струмица денеска без нов случај на заразен,еден починат и шест

Во последните 24 часа се направени 680 тестирања, а регистрирани се 80 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 54 -Куманово 1 -Тетово 3 -Велес 4 -Кавадарци 2 -Гостивар 7 -Крива Паланка 1 -Кочани 3 -Виница 2 -Делчево 1 -Свети Николе 2. Починати се 3 лица, пациенти од Скопје (48г), Струга (78г) и Струмица (68г). Денеска […]

Струмица повторно со двоцифрен број заразени од коронавирус, еден починат

Денес во Струмица се регистрирани 11 нови случаи на заразени од коронавирус, а еден пациент на 58 години починал. Освен во Струмица, новозаразени се регистрирани во Радовиш-3 и Валандово-1. Во последните 24 часа се направени 1372 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на ковид-19 во:- Скопје 46- Куманово 7- Штип 1- Прилеп 2- Тетово […]

Во Струмица нови 15 заразени од Ковид-19 и еден починат

Во Струмица, Радовиш и Гевгелија денес се регистрирани вкупно 25 новозаболени од коронавирус. Во последните 24 часа се направени 1545 тестирања, а регистрирани се 144 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 27-Куманово 11 -Дебар 3 -Штип 5 -Прилеп 13 -Тетово 13 -Велес 4 -Битола 5 -Охрид 2 -Кавадарци 1 -Гостивар 8 –Гевгелија 2 -Струмица 15 […]