fbpx

Tags : физички пресметки

Полициски билтен: физички пресметки во Валандовско, Стар Дојран и Струмица

На 16.08.2021 година во 18.00 часот во Полициската станица Валандово, С.Ф.(41) од Валандово пријавил дека во нива во атар на село Јосифово, валандовско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметкапомегу Г.Ф. и С.Ф. од Валандово, од една страна и С.М. и В.М. од село Јосифово од друга страна. Се преземаат мерки за целосно […]

Полициски билтен:физички пресметки во Радовиш, 111 лица не носеле маски

Вчера во 15:40 часот на Градски стадион во Радовиш по завршување на спортски натпревар настанала физичка пресметка помеѓу Н.Г. (31) од Битола и М.Б. (20) од Кавадарци. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 18.11.2020 година во 15.25 часот во Полициска станица Радовиш Н.А. (48) од село Коџалија, радовишко, пријавил дека […]