fbpx

Tags : физички пресметки

Полициски билтен:физички пресметки во Радовиш и Струмица, кај Јосифово потешко

На 30.12.2023 година во 03.00 часот во Полициската станица Радовиш биле приведени Ф.И. (24) од Радовиш и Д.Т. (23) со престојувалиште во село Јаргулица, радовишко, кои претходно на булевар „Александар Македонски“ во Радовиш го нарушиле јавниот ред и мир со физичка пресметка. Лицата се задржани во полициската станица Радовиш и по целосно документирање на случајот против нив ќе […]

Полициски билтен: пронајдена марихуана и физички пресметки

На 27.12.2022 во 21.45 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода И.К.(27) од село Подареш, радовишко. При преглед на патничко возило „пежо“ со радовишки регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава. На 28.12.2022 во […]

Полициски билтен: физички пресметки во Валандовско, Стар Дојран и Струмица

На 16.08.2021 година во 18.00 часот во Полициската станица Валандово, С.Ф.(41) од Валандово пријавил дека во нива во атар на село Јосифово, валандовско, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметкапомегу Г.Ф. и С.Ф. од Валандово, од една страна и С.М. и В.М. од село Јосифово од друга страна. Се преземаат мерки за целосно […]

Полициски билтен:физички пресметки во Радовиш, 111 лица не носеле маски

Вчера во 15:40 часот на Градски стадион во Радовиш по завршување на спортски натпревар настанала физичка пресметка помеѓу Н.Г. (31) од Битола и М.Б. (20) од Кавадарци. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. На 18.11.2020 година во 15.25 часот во Полициска станица Радовиш Н.А. (48) од село Коџалија, радовишко, пријавил дека […]