fbpx

Tags : Кавадарци

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници со цел да се запознае со предизвиците и проблемите со кои се соочуваат. Филипче има за цел лично да разговара со огромен број на граѓаните во кампањата бидејќи како што вели […]

ОК Струмица 47&72 го освои купот во Кавадарци

Одбојкарите на Струмица се освојувачи на одбојкарскиот куп кој викеднов се одржа во Кавадарци. Во финалниот натпревар струмичките одбојкари го совладаа скопски Вардар со 3:0, по сетови 25:21, 25:12, 25:17. -Нашите момци забележаа победа и во финалето на купот на ОФМ. Лавовска борба за секој поен, покажавме зошто со години сме без конкуренција во домашните […]

Доктор Илиев од Кавадарци ја преплива „Турија“

Докторот специјалист по спортска медицина од Кавадарци, Бошко Илиев (55) од Кавадарци, на Денот на независноста, ја преплива акумулацијата „Турија“ кај Струмица во должина од 6 километри за време од 2 часа и 36 минути. Денешниот беше негов 91 маратон и дел од маратоните за промоција на убавините и езерата во државата. Доктор Илиев досега […]