fbpx

Tags : митинг

Утревечер митинг на Стево Пендаровски

Општинската организација на СДСМ Струмица ги поканува граѓаните и симпатизерите на митинг на кандидатот за претседател Стево Пендаровски. Митингот ќе се одржи утревечер (сабота 20 април) со почеток во 20 часот во Градскиот парк на платото пред Споменикот на револуцијата.

Голем стенд АП митинг во Струмица!

Без притисоци и списоци, без телефонски повици и без сендвичи и комбиња! Бојан Велевски и Марјан Ѓеоргиевски пред полни сали ја тераат својата кампања “МОЖЕВМЕ” (мало сутра),  за спас на Македонија! Префинет, политички, интелигентен хумор, по текст на маестро Божидар Божиновски. Перформанс кој наиде на одличен прием кај пребирливата публика. Испратени со овации и голема […]