fbpx

Tags : организатор

Спасовски:Главен организатор и извршител кој ја усмртил малолетничката е лицето

Интегрално обраќање на министерот Спасовски на заедничка прес-конференција со ОЈО Бубевски МВР во координација и под водство на ЈО во текот на изминатата ноќ го расчисти случајот, откако вчера се добија информациите, се обезбедуваа доказите и беа пронајдени телата на двете лица кои се водеа за исчезнати. Иако, за жал, разрешницата не нѐ доведе до […]