fbpx

Tags : оздравени

Двојно повеќе оздравени од новозаразени од Ковид-19 во Струмица

Во Струмица се регистрирани 30 нови случаи на заразени од коронавирус, а 59 се оздравени. Нема починати. Во последните 24 часа се направени 3398 тестирања, а регистрирани се 1406 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 627 -Куманово 73 -Дебар 1 -Штип 37 -Прилеп 98 -Тетово 72 -Струга 17 -Велес 55 -Битола 51 -Охрид 57 -Кавадарци […]

Четириесет оздравени и 23 новозаразени во Струмица од Ковид-19

Во последните 24 часа се направени 3042 тестирања, а регистрирани се 947 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 530-Куманово 30-Дебар 3-Штип 15-Прилеп 38-Тетово 54-Струга 18-Велес 22-Битола 43-Охрид 43-Кавадарци 8-Гостивар 25-Гевгелија 3-Струмица 23-Крива Паланка 4-Радовиш 7-Крушево 2-Кочани 3-Пробиштип 8-Демир Хисар 4-Македонски Брод 5-Пехчево 1-Берово 2-Валандово 2-Виница 1-Делчево 5-Кратово 4-Свети Николе 8-Кичево 25-Ресен 8-Неготино 3. Починати се […]

Повеќе оздравени пациенти, отколку нови позитивни случаи

Во изминатата недела се регистирани повеќе оздравени пациенти, отколку нови позитивни случаи, објави министерот за здравство, д-р Венко Филипче. Бројот на тестирања бележи тренд на зголемување, а се намалува и бројот на смртни случаи. Според Извештајот на ИЈЗ за период 10-16 август во однос на претходната недела: ✅ 17.8% повеќе тестирања или 11.605 вкупно✅ 1.067 оздравени лица […]