fbpx

Tags : пазари

Известување од „Комуналец“ за работни денови на пазарите

Се известуваат сите граѓани дека во пресрет на празникот Божиќ, сабота останува работен ден за градските пазари и Трговски центар „Глобал“, а во недела и понеделник истите ќе бидат затворени. Во понеделник останува да работи само Пазарот на големо – Кванташки Пазар. Воедно уште еднаш на сите им посакуваме спокојни и благодетни Божиќни празници и […]

Известување од „Комуналец“:заради празникот Богородица пазарите нема да работат в

ЈПКД „ Комуналец „ Струмица ги известува сите граѓани дека заради празникот Успение на Пресвета Богородица, кој е во сабота и е неработен ден, сите пазари ке бидат затворени. Пазарите ке работат во петок 27 август 2021 година.