fbpx

Tags : починато машко лице

Меѓу Радово и Иловица пронајдено тело на починато машко лице

Вчера во Полициската станица Струмица било пријавено дека на место „Блато-стари чаири“, атар помеѓу селата Радово и Иловица, струмичко, било пронајдено тело на починато машко лице, соопштија денеска од СВР Струмица. Увид на местото извршила екипа на Секторот за внатрешни работи Струмица, а по наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица телото на […]