fbpx

Tags : пријавување

Во тек е пријавувањето за Детскиот карневал

Организациониот одбор на Струмичкиот карневал Ве известува дека во тек е пријавувањето за учество на Детскиот карневал 2023 година. Пријавите може да се симнат на официјалната веб страна http://www.strumickikarneval.com и достават во електронска форма на е-маил:  strumicacarnival@gmail.com најкасно до 10.02.2023 година.  Доколку на главната сцена учесниците планираат  настап со кореографија и музика и евентуално пропратен […]

Започнуваат пријавите за националната селекција за еЕуро2021

Македонската Еспорт Федерација и Фудбалската Федерација на Македонија ги повикува сите заинтересирани да се пријават за националните предквалификации за eEURO 2021 квалификациите на УЕФА. Пријавувањето почнува на 04.01. 2021 година и ќе трае до 15.01.2021 година! За секој што сака да учествува, деталите се објавени на веб страните на ФФМ и МЕСФ. Согласно правилникот, може […]

МВР:граѓаните анонимно можат да пријават групирање и организирано прославување на

Во насока на доследно и целосно почитување на уредбите на Владата на Република Северна Македонија, односно мерките и активностите за справување со пандемијата со коронавирус, Министерството за внатрешни работи ги информира граѓаните дека е ставен во функција бесплатниот телефонски број 0800-00-201  и меил адресата  mvrinformaciiuslugi@moi.gov.mk, на кои граѓаните анонимно можат да пријават групирање и организирано прославување […]