fbpx

Tags : сообраќајка Радовиш

Две лица повредени во сообраќајка во Радовиш

Две лица се повредени во сообракајка што се случила попладнево околу 15:30 часот во Радовиш, на улицата „Осми Септември“. Како што информираше портпаролката на СВР Струмица, Александра Трајанова во сообраќајката учествувале две патнички возила, а возачот и сопатникот од едното возило се повредени. Со возила на Итната помош тие се пренесени на лекување во струмичката […]

Заради сообраќајка кај Радовиш сообраќајот се пренасочува пo стариот пат

Утрово околу 09:00 часот на излезот од Радовиш, на клучката за Струмица, се случила сообраќајна незгода. Според информациите од СВР Струмица нема загинати, а според првичните сознанија има повредени. Засега не се познати уесниците во сообраќајката, а заради увидот на полицијата сообраќајот на патот Струмица-Радовиш се пренасочува по стариот пат. Од полицијата повеќе детали за […]