fbpx

Tags : Струмица-Ново Село

Сообраќајка на патот Струмица-ГП Ново Село, нема загинати и повредени

Заради сообраќајна незгода од 18:30 часот во прекин е сообраќајот во двата правци на патот Струмица-Граничен премин Ново Село, информираа од АМСМ. Според информациите од полицијата, во 18:20 часот било пријавено дека на овој патен правец, пред влезот во Ново Село од правец на Струмица, се случила сообраќајна незгода, во која учествувале две патнички возила. […]