fbpx

Tags : трибина

Трибина на СДСМ Струмица „Не чекај превенирај!Заедничка борба за женско

Вечерва во големата сала на НУЦК „Антон Панов“ во Струмица Општинската организација на СДСМ организираше трибина насловена како „Не чекај превенирај!Заедничка борба за женско и машко здравје“. На трибината говореа д-р Маја Манолева, заменик министер за здравство, д-р Венко Филипче, поранешен министер за здравство, д-р Сашо Дохчев, директор на Клиниката за урологија, д-р Викторија Јовановска, […]

Градоначалникот Костадинов учествуваше на трибина по повод Светскиот ден на

Денес градоначалникот Костадин Костадинов учествуваше на трибината посветена на менталното здравје, по повод 10 октомври – Светскиот ден на менталното здравје, а во организација на Општинската организација на Црвен крст – Струмица. Во своето обраќање, меѓу другото рече: „Имајќи го во предвид фактот дека проблемите со менталното здравје се во постојан пораст, не само кај […]

Во Струмица се одржа трибина во рамки на кампањата „Ние

Струмица вечерва беше домаќин на отворената трибина Македонски труд – европска социјална политика во кампањата „Ние сме Европа“ којашто се одржа во Амфитеатарот во градскиот парк. Учесниците на трибината прв ги поздрави градоначалникот Костадин Костадинов, кој во своето обраќање ги презентираше европските вредности кои Струмица одамна ги практикува. -Има ли поубаво место да се зборува […]

Во организација на Фондацијата „Елеуса“ се одржа трибина Вистинското лице

Вистинското лице на „Родот“ беше насловот на трибината што синоќа се одржа во Струмица во организација на Фондација Елеуса. -Луѓето се уште повеќе збунети, зошто родот во тој контекст во кој ни го претставуваат нема само едно лице, туку има илјадници лица. Но јас како Епископ на Црквата, како духовник, во позадината на целата оваа […]

Се одржа трибина во рамките на Кампањата „16 дена активизам

-Заедно сме посилни во решавањето на проблемите и создавањето пристоен живот за сите.Вечерва тоа и ги потврдиме со полната сала во Домот на АРМ на трибината во рамките на Кампањата „16 дена активизам за борба против семејно и родово базирано насилство“.Подаваме рака за сите форми на згрижување на жртвите и остануваме отворени како и досега […]

Утре СДСМ Струмица организира трибина во Домот на АРМ

Утре, 14.06.2022 (вторник) во 19 часот во Дом на АРМ, ОО СДСМ Струмица ќе одржи трибина за политиките и мерките кои ги спроведува Владата на Република Северна Македонија. Говорници на трибината ќе бидат претседателот на ОО СДСМ Струмица Борче Цветков министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и пратеничката во Собранието на РСМ Љубица […]