fbpx

Tags : турнир

Младите фудбалери на „Брера Струмица“ го освоија турнирот „Фер плеј“

Младите фудбалери од генерацијата 2013 го освоија турнирот „Фер плеј“ во Охрид кој се одржа изминатиот викенд. -На турнирот учествуваа детски екипи од седум држави од Европа, а нашите дечиња предводени од тренерите Љупче Пенев и Кире Ангеловски се искачија на врвот во конкуренцијата за фудбалери 2013-та. Надежите на „АП Брера Струмица“ во сите мечеви […]

Министерот Спасовски го отвори Меморијалниот фудбалски турнир во Радовиш во

Денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски го отвори Меморијалниот фудбалски турнир посветен на споменот и незаборавот на припадниците на МВР, хероите: Ерол Готак, Сашко Соколов и Коце Крстев. Министерот Спасовски предводејќи делегација од МВР положи цвеќе пред спомен обележјето на загинатите бранители Готак, Соколов и Крстев. „Традицијата e вредност, длабоко вткаена во човековото постоење. […]

„Баламов компани“ од Гевгелија победник на новогодишно-божиќниот турнир во Куклиш

Заврши Новогодишно – Божиќниот турнир во мал фудбал 2022/2023 година кој се одржа во спортската сала во Куклиш, а кој финансиски беше поддржан од градоначалникот Костадин Костадинов и Oпштина Струмица. На турнирот учествуваа 24 фудбалски екипи од повеќе градови во државата кои се натпреваруваа за награден фонд од 190.000 денари. Првото место го освои екипата […]

Пожарникарите од Струмица, Валандово, Гевгелија и Радовиш на Божиќен турнир

Денес, во спортската сала при СОУУД ,,Димитар Влахов”, во организација на ТППЕ Струмица, се одржа Божиќен турнир во мал фудбал. На турнирот учествуваа пожарникари-спасители од професионалните противпожарни единици од Југоисточниот регион и тоа од ТППЕ Струмица, ТППЕ Валандово, ТППЕ Гевгелија и ТППЕ Радовиш. -Се надеваме дека овој турнир ќе прерасне во традиционален, преку кој ќе […]

Костадинов ги поздрави учесниците на Меѓународниот турнир во кошарка за

-Пријателството и спортувањето не знаат за граници. Тоа денес на дело го покажаа кошаркарските ветерани од нашата Струмица, кои како организатори и учесници, заедно со ветераните од Волос – Грција, Варна – Бугарија и Лесковац – Србија, како и гостите од Штип, Битола, Велес и Кавадарци, се дел од Меѓународниот турнир во кошарка за ветерани, […]

75 години одбојка во Струмица-меѓународен турнир од денеска до 11

-75 години традиција, 75 години одбојка во Струмица. Создаваме бренд за препознавање и почит на Македонската одбојка. По тој повод ОК Струмица Никоб ви претставува еден квалитетен турнир со екипи од европски шмек, објави тренерот Кире Ричлиев. Турнирот започнува денеска, со воведниот натпревар меѓу екипите на Струмица Никоб и Будва од Црна Гора, а ќе […]

Работнички од Скопје победник на турнирот на Наковски волеј

Одбојкарките на Работнички од Скопје се победници на Меморијалниот турнир во чест на долгогодишниот спортски работник Илија Караманов, што и годинава во Струмица успешно го организираше Наковски волеј од Струмица. Иако од меѓународен карактер, поради состојбата со Ковидот, на турнирот годинава учествуваа само тимови од Македонија. „Годинава учествуваа екипи од Скопје и од Струмица. Првото […]